Esencie dní v Rave týždni

alebo pokračovanie témy tranzitov

26. 6. 2024 /// written by Veru /// 3 minúty čítania

V našom vôbec prvom blog poste sme sa venovali téme vesmírneho počasia alebo tranzitov a v tejto téme budeme pokračovať.

Medzi potenciálne najviac vplyvný patrí tzv. solárny tranzit, teda aktuálne postavenie Slnka v niektorej zo 64 brán Rave Mandaly. Keďze každá brána je tvorená 6 linkami Hexagramu, po prepočte to vychádza, že Slnko strávi v každej linke danej brány približne 1 deň. Poďme sa spolu pozrieť na to, aké zafarbenie prinášajú jednotlivé linky daným dňom v tzv. Rave 6-dňovom týždni.

Keďže sa pohybujeme vo svete I-ťingu, kde sa čísluje zdola nahor, prvú linku nájdete možno trocha netradične v článku úplne dole.

HORNÝ TRIGRAM

Iinterakcia, aktivita

6. linka: Šestkový deň

Posledný deň Rave týždňa so sebou nesie potenciál odstupu a nadhľadu a tiež potrebu oddychu, ktorý môže mať, vzhľadom k energetickému nastaveniu jednotlivých typov, rôzne podoby.

5. linka: Pätkový deň

Projekcie sú hlavnou esenciou piatej linky. Prichádza čas špekulovať o druhých a projektovať si do nich svoje očakávania. V tento deň je dôležité dbať hlavne na praktickosť čohokoľvek s čím prídete do kontaktu, inak môže utrpieť vaša reputácia.

4. linka: Štvorkový deň

Presúvame sa do horného trigramu a teda do interakcie a aktivity. Štvorka prichádza s príležitosťami a s chuťou stretávať sa a jednať s ľuďmi. V tento deň sa odporúča organizovať pracovné stretnutia a venovať sa podnikaniu a práci. Je to aj deň, ktorý podporuje nákupy a svojou aktívnou energiou svedčí hlavne Manifestujúcim Generátorom a Manifestorom.

DOLNÝ TRIGRAM

Introspekcia

3. linka: Trojkový deň

Je potenciálne najnebezpečnejší deň v týždni, kedy môžeme narážať do ľudí alebo vecí. Môže to byť prekvapivo príjemné alebo naopak bolestivé. Trojka si so sebou tiež nesie esenciu pokusov a omylov alebo zranení a šoku.

2. linka: Dvojkový deň

Počas dvojkového dňa sa môžeme byť videní a zavolaní, aj preto tento deň zvykne priať Projektorom alebo Generátorom (pozvanie, podnet). Je to skrátka deň, keď si nás alebo našu prácu môže niekto všimnúť.

1. linka: Jednotkový deň

So sebou nesie zmenu, keďže Slnko vstupuje do novej brány s novou témou. Okrem toho prináša aj potrebu skúmať a hľadať pevné základy (kvality danej brány), o ktoré sa v ďalších dňoch môžeme oprieť. Je súčasťou dolného trigramu, preto môžeme vnímať potrebu väčšej introspekcie alebo sebareflexie.

Nezabúdajme na to, že v momente, keď nám tranzit v kontexte našej mapy niečo definuje, môže to mať na nás veľký vplyv. Neznamená to ale, že každý to budem vnímať rovnako intenzívne. Tranzit nám prináša potenciál  všetkých možných podmieneností programu v danom čase, ale vzhľadom k jedinečnosti každého z nás, to môže mať na každého iný dopad. 

Aj keď súčasná spoločnosť vo väčšine nevyužíva potenciál tranzitov a energiu Rave týždňa, to, že o nich vieme, môžeme využiť vo svoj prospech a to hlavne nasledovaním svojej Stratégia a Autority.

Ak vás láka, ponoriť sa hlbšie do témy liniek, neváhajte sa vydať do druhej série nášho podcastu, kde sme im venovali dva diely. Cesta vedie tadiaľto.

Sdílejte článek dalším nadšencům Human designu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *